Strona Główna-Wiadomości

Green Days w Skansenie Rzeki Pilicy

Komentarze 0

Green days to dni zwiększonej aktywność stacji, które nadają z terenu. Ostatnia sobota  i niedziela (09-10.06.2012) pozwoliły krótkofalowcom na sprawdzenie swoich umiejętności w zawodach jak i poza nimi. W tych dniach członkowie klubu SP7PTM mieli przyjemność nadawać ze Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim.

Zwiedzający Skansen Rzeki Pilicy mieli okazję zobaczyć na czym polega krótkofalarstwo, a szczególnie praca terenowa programu Fauna-Flora. Program ten ma na celu ochronę i promocję parków narodowych, krajobrazowych oraz innych ciekawych obiektów przyrody. Więcej informacji o tym programie na stronie polskiej SPFF oraz ogólnoświatowej WFF. Nasza stacja nadwała z parku o oznaczeniu SPFF-225. Jest to dobrze znany Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła, na granicy którego znajduję się skansen.

Spod wojskowego namiotu przeprowadzono kilkaset łączności w trybie mówionym SSB oraz za pomocą klucza telegraficznego czyli modulacji CW. Warunki propagacyjne były przyzwoite, radiostacja Kenwood TS-930S sprawowała się wyśmienicie. W użyciu były pasma 80, 40 i 20 metrowe. Rozmówcy stacji klubowej nadawali z wszystkich okręgów Polski jak i z licznych krajów Europy.

Nie obeszło się również bez małych problemów technicznych - zasliacz od laptopa generował zakłócenia w.cz.

Zdjęcia z imprezy do obejrzenia tutaj.

 

 

 

 

 

Rafał SQ7OTANie ma jeszcze komentarzy dla "Green Days w Skansenie Rzeki Pilicy"Proszę zaloguj się aby móc zostawić komentarz