Strona Główna-Wiadomości

Już w klubie

Komentarze 0

     To już drugie spotkanie kiedy krótkofalowcy z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic spotkali się w siedzibie klubu. Na razie mniej przeprowadzonych łączności, a więcej rozmów organizacyjnych.

     Wyposażenie klubu rozrasta się ze spotkania na spotkanie. Nowe umeblowanie jest wygodne i funkcjonalne. Na ścianie pojawiła się mapa świata z przedrostkami krajów oraz zdobyte dyplomy. Komputer uzyskał dostęp do internetu oraz zostało zainstalowane oprogramowanie dziennika łączności. Taka konfiguracja pozwala już na całkiem sprawną pracę ze stacjami zarówno krajowymi jak i zagranicznymi.

      Pomimo słabej propagacji fal krótkich udało się przeprowadzić kilka ciekawych łączności, m.in. ze europejską stacją z Monako. Jest to dość  ciekawa zdobycz, ponieważ ilość stacji w tym małym kraju jest nieduża i możliwość przeprowadzenie łączności z kimś z tego obszaru jest dość rzadka.

 

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem krótkofalarstwa i technik radiowych do wspólnych spotkań oraz rozwijania tego ciekawego hobby.

Spotkania odbywają się w czwartek o godzinie 17:00 w I L.O. w Tomaszowie Mazowieckim

 

Rafał SQ7OTA Nie ma jeszcze komentarzy dla "Już w klubie"Proszę zaloguj się aby móc zostawić komentarz