Strona Główna-Wiadomości

Przynależność do PZK i składki na rok 2013

Komentarze 0

     Wiadomo już, że składki przynależności do Polskiego Związku Krótkofalowców nie zmieniły się i zostały na tym samym poziomie. Wszelkie informację o składkach dostępne są na stronie OT51. Zachęcamy krótkofalowców, którzy nie są członkami PZK, aby dołączyli to tego elitarnego grona. Co daje członkostwo PZK?

     Przede wszystkim członkostwo pomaga w poznawaniu nowych koleżanek i kolegów, zdobywaniu wiedzy i doświadczenia. Zorganizowana grupa zawsze ma większą siłę niż jednostka. Wspólne spotkania i wyjazdy są kreatywne - nowe pomysły, wymiana cennych informacji i wzajemna pomoc. Często udostępnianie, wymiana lub pożyczanie sprzętu.

Ważnym atutem przynależności jest możliwość wymiany kart QSL za pomocą wewnętrznej poczty PZK. Każdy może wysyłać i otrzymywać dowolną ilość kartek bez dodatkowych opłat. Kartki te wędrują nie tylko po Polsce, ale po wszystkich kontynentach. Jeśli krótkofalowiec wysyła 1000 czy 5000 kart rocznie, łatwo policzyć ile by zapłacił wysyłając tradycyjną pocztą (kilka, kilkanaście tysięcy złotych ?!).

Każdy członek PZK posiada ubezpieczenie grupowe OC. Szczegóły polisy tutaj. Ponadto można liczyć na pomoc prawną w różnych sprawch.

Przy niektórych akcjach krótkofalarskich polskich i zagranicznych, zawodach może się okazać, że łączności z osobami nie będącymi członkami PZK są nieuznawane lub mniej punktowane.

Do PZK można się zapisać poprzez oddział terenowy. Polecamy Oddział Terenowy nr 51 z Ostrowca Świętokrzyskiego - miła koleżeńska atmosfera oraz dużo przeprowadzanych akcji krótkofalarskich.

Rafał SQ7OTANie ma jeszcze komentarzy dla "Przynależność do PZK i składki na rok 2013"Proszę zaloguj się aby móc zostawić komentarz