Strona Główna-Wiadomości

11 Rajd Harcerzy - 4 Żywioły

Komentarze 0

Rajd został organizowany przez 247 Sczep Harcerski  Perpetuum Mobile w Spale.
 7.06.2014 r dość wcześnie, bo ok. godz.8.00 zespół SP7PTM w składzie:

Janek SP7SZW ; Piotrek SP7OGP ; Kazik SQ7BTY ; Wojtek SP7JWT ; Bogdan SP7DRV ; Andrzej SP7HIW ; znalazł się w miejscu biwakowania ok. 100 harcerzy z terenu całego kraju. Miejsce wybrane nieprzypadkowo – teren przyległy do bunkrów niemieckich w Konewce k/Spały z czasów II wojny światowej, związane tematycznie z organizowanym rajdem.
Dzięki wcześniejszym ustaleniom i zaproszeniu klubowej ekipy do wzięcia udziału w tym harcerskim przedsięwzięciu, przez Janusza Wilkoweckiego - „ Szefa '' 247 Szczepu, mieliśmy okazję spotkać się z liczną grupą harcerzy i zuchów.
Tematem spotkania było oczywiście amatorskie radio i wszystko co się z nim wiąże. Druhowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji n/t  radiowych technik komunikacyjnych,
sposobu prowadzenia korespondencji amatorskiej i zasad użytkowania amatorskiego radia.
Dopełnieniem całości była praca stacji klubowej – IC706 ; FD4 na drzewach i zasilanie z akumulatora.
Nie zabrakło również chętnych do przeprowadzenia pierwszej w życiu łączności, oczywiście przy aktywnym wsparciu ekipy klubowej. Możliwość pokręcenia „ gałą '' w radiu i słuchania
prowadzonych łączności zostawiła niezatarte wrażenia szczególnie w grupie zuchów.
Chyba zyskaliśmy paru sympatyków naszego hobby i mamy nadzieję, że po wakacyjnej przerwie nawiążemy bliższe, bardziej bezpośrednie kontakty ze środowiskiem harcerzy.

Zdjęcia dostępne w galerii.

Andrzej SP7HIWNie ma jeszcze komentarzy dla "11 Rajd Harcerzy - 4 Żywioły"Proszę zaloguj się aby móc zostawić komentarz